Опалювальний сезон! Як зміняться тарифи для населення!

Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» встановила ціну на природний газ для побутових клієнтів у вересні 2020 року на рівні 4,70 грн / куб. м з ПДВ і без урахування вартості доставки. Координатор житлово-комунальних і енергетичних програм ГМ «Опора» Тетяна Бойко зазначила, що в нинішньому опалювальному сезоні тарифи не зростатимуть через місцевих виборів, але в майбутньому їх слід переглянути відповідно до реальної ситуації на ринку, передає «Слово і діло».

«У платіжках за газ є стабільна плата, вона була встановлена ​​в липні цього року. Я вважаю, що її треба збільшувати, але поки немає про це розмов. Поки що тариф залишається без змін. У нас вже є ринок. Люди можуть вибирати собі постачальників. Ймовірно, що наступні місяці буде невелике підвищення. Це сезонне зростання », – сказала Бойко.

Бойко додала, що в подальшому буде відбуватися сезонне зростання цін, проте перегляду тарифів не буде.

«Далі, що хвилює людей – це плата за електроенергію. Її давно потрібно збільшувати, тому що потрібно розуміти, що тариф для населення не покриває навіть вартості доставки товару, а за сам товар, значить, вже платять інші суб’єкти ринку. І це – неправильно. Але політичної волі на це немає, тому що це виборчий рік, і швидше за все тарифи для населення на електроенергію ще деякий час будуть залишатися незмінними через вибори », – пояснила вона.

На думку Бойка, через невідповідність тарифів реальним умовам, втрачається інфраструктура тепломереж.

«Про тарифи на тепло – з об’єктивних причин, через те, що зростає ціна на газ, також вимагають збільшення. Нам давно необхідно проводити ремонт тепломереж, і це в тарифі не закладено, звичайно. Тому, в разі підвищення, це відіб’ється на тарифах на гарячу воду. Знову ж – політична воля. І основний фактор тут – це вибори восени. Крім того, це певний регуляторний період. Очевидно, що тарифи потребують перегляду, але навряд чи це станеться найближчим часом », – пояснила експерт.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *