Між зрадою та перемогою! Політолог Олег Саакян підсумовує вояж Зеленського до Парижу!

Зради на зустрічі Володимира Зеленського з Еммануелем Макроном у Парижі не відбулося. Але навіть маленької перемоги теж. Жодної конкретики по “нормандському формату” не було стверджує політолог Олег Саакян, зазначають Патріоти України.

“Схиляння України до компромісів Російській Федерації не відбулося. Є позитивна нотка у тому, що президенти зустрічалися довше, ніж планувалося. Кажуть, це викликано зацікавленістю плином дискусії і бажанням її продовжити. Те, що наш президент дав розгорнуте інтерв’ю в рамках візиту газеті Le Figaro є показником високої оцінки цього візиту з боку французького політичного істеблішменту. Озвучені тези є короткочасними дороговказами зовнішньої політики. Ініціювання підписання декларації про євроінтеграцію України є доволі креативним кроком з боку України. Ми скористалися військовим напруженням і потребою підтримки України, щоб від Заходу були більш конкретні кроки”, – розповідає.

Водночас те, що двостороння зустріч президентів відбулася у більш розширеному форматі свідчить, що за результатами скоріш за все не буде підписано договорів, додає експерт.

“Потрібно слідкувати чи найближчим часом будуть двосторонні зустрічі візаві, членів делегацій і чи не стане перерозподіл часу на тет-а-тет зустріч президентів негативним у реальному просуванні українсько-французьких відносин”.

За розпливчастими заявами по результатах зустрічі може критися відсутність прикладного результату, вважає.

“Зустріч радників країн-учасників “нормандської четвірки” підтримує вірогідність реанімації “нормандського формату”. Але поки я не почув жодної проривної тези, яка би свідчила, що ця зустріч буде не рядовою і зсуне процес з мертвої точки. Є непримиренні позиції Росії і України відносно трактування Мінських домовленостей і те, що Росія злила в публічний простір документи перемовин з кластерними планами означає низькі шанси на те, що цей підхід буде реалізованим”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *