Калнієте про наслідки можливого відключення Росії SWIFT через агресію проти України: “Це як ядерна бомба”

У разі прямої військової агресії проти України ці санкції щодо Росії будуть застосовані, впевнена депутат Європарламенту, віце-голова фракції Європейської народної партії Сандра Калнієте.

У своїй заяві депутат акцентувала увагу на тому, що дії Росії проти України – це зовсім не локальний конфлікт і не конфлікт між двома країнами, а пряма загроза стабільності на всьому Європейському континенті.

“Європейська народна партія хоче, щоб Європейський Союз і Сполучені Штати абсолютно чітко донесли Росії, яку ціну має заплатити Кремль, якщо буде ця агресія. І ця ціна повинна бути дуже високою”, – сказала політик під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму ” ескалація дій Росії і підтримка України з боку Заходу “.

За словами, Сандри Калнієте, зараз російські державні банки вільно можуть проводити розрахункові операції за кордоном. У разі агресії Росії проти України вони повинні бути позбавлені цієї можливості. Також повинні бути заблоковані всі дії, пов’язані з проектом “Північний потік – 2”, що фактично паралізує його.

Чи не виключає євродепутат і такої санкції, як відключення Росії від міжнародної платіжної системи SWIFT, що фактично вб’є економіку країни: “Що ж стосується SWIFT – це як ядерна бомба, якщо її застосувати. Але якщо Росія вдасться до подальшої агресії проти України або інших сусідів, ми будемо змушені це зробити “.

За матеріалами dialog.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *