Новини України сьогодні

  • НОВИНИ
  • ЖИТТЯ
  • ПОРАДИ
  • ЗДОРОВ’Я
  • КУХНЯ
  • ГУМОР
  • ЦІКАВО
  • Home
  • ЖИТТЯ
  • Олена прокинулася, як завжди, ще до світанку. Пічка давно погасла, в хаті було зимно, але вона вже звикла до такого. За ці роки вона навчилася жити без чоловіка – без тепла, без опори, без слова підтримки. Їй було всього тридцять два, коли доля вирвала в неї Івана, її чоловіка. Двоє дітей – Марічка й Андрійко – залишилися на її руках, а разом із ними – город, худоба, поле й старенька хата, яку треба було втримати.

Олена прокинулася, як завжди, ще до світанку. Пічка давно погасла, в хаті було зимно, але вона вже звикла до такого. За ці роки вона навчилася жити без чоловіка – без тепла, без опори, без слова підтримки. Їй було всього тридцять два, коли доля вирвала в неї Івана, її чоловіка. Двоє дітей – Марічка й Андрійко – залишилися на її руках, а разом із ними – город, худоба, поле й старенька хата, яку треба було втримати.

Viktor
8 Травня, 20268 Травня, 2026 Коментарі Вимкнено до Олена прокинулася, як завжди, ще до світанку. Пічка давно погасла, в хаті було зимно, але вона вже звикла до такого. За ці роки вона навчилася жити без чоловіка – без тепла, без опори, без слова підтримки. Їй було всього тридцять два, коли доля вирвала в неї Івана, її чоловіка. Двоє дітей – Марічка й Андрійко – залишилися на її руках, а разом із ними – город, худоба, поле й старенька хата, яку треба було втримати.

Олена прокинулася, як завжди, ще до світанку. Пічка давно погасла, в хаті було зимно, але вона вже звикла до такого. За ці роки вона навчилася жити без чоловіка – без тепла, без опори, без слова підтримки. Їй було всього тридцять два, коли доля вирвала в неї Івана, її чоловіка. Двоє дітей – Марічка й Андрійко – залишилися на її руках, а разом із ними – город, худоба, поле й старенька хата, яку треба було втримати.

Того дня, коли хоронила Івана, хтось із людей шепнув:

– Молоденька ще, най собі життя складе…

Але вона тоді тільки зціпила зуби. Не до того було.

Минали роки. Її руки стали шершавими від роботи, спина зігнулася від носіння відер, а очі втратили блиск. Вона зранку бігла на поле, потім до корови, потім у школу – прибиральницею там працювала, щоб хоч копійку мати.

Сусіди радили:

– Ти б, Олено, когось знайшла. Дітям батько потрібен. Та й тобі без чоловіка в селі дуже важко.

Але вона тільки відмахувалась:

– Мені б на плаву втриматися, а не чоловіка шукати.

У неї справді роботи було стільки, що на все життя вистачило б. Якби не Петро – сусід із кінця вулиці, певно, й не впоралася б.

Петро був сирота. Виховувала його тітка, сувора жінка, яка весь час нагадувала йому, що він “не свій”, “наприхлібець”. Хлопцеві було всього вісімнадцять, коли він почав допомагати Олені: то дров наколе, то воду з криниці принесе, то дітям щось полагодить.

– Дякую, Петре, – казала вона. – Я навіть не знаю, як би без тебе була.

– Та що ви, Олено, – усміхався він, – мені не важко.

І так потроху вони звикли одне до одного. 

Минуло кілька років. Петро змужнів, став гарним парубком: високий, плечистий, очі сині, як весняне небо. А Олена вже й не помічала, що люди в селі почали шепотіти.

– Бач, молодий хлопець, а все біля неї крутиться…

– Та то ж у нього, певно, на неї око!

Одного вечора, коли вона вийшла на подвір’я винести сміття, Петро стояв під грушкою й чекав.

– Чого ти тут, Петре? – здивувалася вона.

– Хотів поговорити.

– Про що?

Він довго мовчав, потім набрався духу:

– Я вас люблю, Олено.

Вона спершу розсміялася. Думала, жартує. Але він дивився так серйозно, що сміх застряг у горлі.

– Не кажи дурниць, Петре. Ти молодий, а я вдова з двома дітьми. Я не буду тобі життя псувати.

– Ви мені нічого не псуєте. Я вас кохаю, і нікого більше не хочу.

Вона похитала головою:

– Люди засміють.

– Хай сміються. А мені байдуже. Скоро мені йти нема буде куди – тітка сина женить, невістку додому приймає, каже, щоб я звільняв хату.

– А ось воно що, то ти через хату до мене? – гірко спитала.

– Ні, – відповів тихо. – Через кохання. Бо я тебе люблю, Олено.

В ту ніч вона довго не спала. В голові крутилося його “я тебе люблю”. Вона боялася. Боялася знову втратити, знову відкритися. Але серце стискалося щоразу, коли думала, що він піде й вона більше не почує його кроків на подвір’ї.

Через тиждень вона сама прийшла до нього. Стояла біля тітчиної хати й чекала, коли він вийде.

– Петре, – сказала тихо, коли він підійшов, – якщо вже вирішив, то йди. До мене.

Він довго дивився, ніби не вірив, а потім просто обійняв її.

Весілля вони не робили – тихо розписалися в сільраді. Тітка, дізнавшись, влаштувала скандал:

– Та ти що, з глузду з’їхав? Вона ж удова! Старша від тебе!

– Зате добра, – спокійно відповів він. – І я її люблю.

Село ще довго перешіптувалося, але з часом усі звикли. Бо бачили: живуть мирно, діти доглянуті, хата чиста. Петро став господарем – працював на фермі, купив мотоцикл, допомагав усім у селі.

А Олена… Вона розцвіла. 

А Олена наче ожила. Бо тепер мала те, чого не мала навіть у молодості – справжнє щастя.

Минуло багато років. Петро вже не був тим юнаком, а став сивим чоловіком, опорою для великої родини. Вони сиділи якось на лавці біля хати, діти бігали подвір’ям, онуки сміялися.

– Знаєш, Петре, – сказала Олена, – я колись думала, що після Івана вже не зможу нікого полюбити.

– А я колись думав, що любов – то тільки в книжках, – усміхнувся він.

– І як же воно?

– А воно, Олено, виходить, що найбільше кохання приходить тоді, коли вже нічого не чекаєш.

Вона притулилася до нього, вдихнула запах сіна, диму й спокою. Бо в тому спокої була вся її доля – важка, правдива, але світла.

Її історія стала прикладом для всіх у селі: що любов не питає про вік, про минуле, про думку людей. Вона просто приходить – у свій час, до тих, хто вміє чекати й берегти.

І коли ввечері вона запалювала лампу на вікні, то часто думала про той день, коли він стояв під грушкою й зізнавався їй у коханні. Як добре, що тоді вона не прогнала його вдруге. Бо якби прогнала – то, може, й досі стояла б сама під тою самою грушкою, дивилася б на небо й думала, що життя минуло.

А так – життя тільки почалося. І тривало в любові, у сміхові дітей, у запаху свіжоспеченого хліба, у лагідному слові “Олено, я вдома”.

Бо що не кажіть, а якщо по життю є рідна душа, то і жити веселіше…

Навігація записів

Як ти можеш нас покинути в такий складний час? — плакала вона, пакуючи мені банку з варенням. — Ми ж одна сім’я! — Мамо, я не покину вас. Я буду допомагати фінансово. Але мені треба спати хоча б п’ять годин на добу, щоб мене не звільнили, — намагалася пояснити я. І я допомагала. Перші місяці самостійного життя були дивними. Я нарешті відчула, що таке тиша. Я вчилася господарювати на власній кухні, готувала смачні обіди. Оскільки я жила одна, їжі завжди залишалося забагато. Кожні вихідні я завантажувала повний багажник продуктів і їхала до них. Пам’ятаю, як перші рази Віка була мені вдячна. Вона обіймала мене, називала «найкращою сестрою у світі». Приносити пакунки з якісним дитячим харчуванням, м’яким м’ясом для мами та новими іграшками для племінника було приємно. Це давало мені відчуття того, що я — опора. Але вдячність — річ крихка. Вона швидко розчиняється в рутині. Через пів року мої візити перестали бути святом, вони стали нормою. Віка вже не чекала мене з радістю, вона чекала мене зі списком. — Ти що, не бачиш, що дитина виросла з усіх комбінезонів? — замість «привіт» казала вона
Моя мама віддала мене бабусі, коли мені було лише 4 роки. Як бабусі не стало, мама виставила мене з її будинку.

Related Articles

– А ти не перебільшуєш? Невже й справді думаєш, що всі жінки настільки меркантильні? – Не думаю, – впевнений! Тож досі один

Viktor
23 Травня, 2026 Коментарі Вимкнено до – А ти не перебільшуєш? Невже й справді думаєш, що всі жінки настільки меркантильні? – Не думаю, – впевнений! Тож досі один

– І де вони збираються жити усі разом, коли в них завжди фінансові труднощі? – обережно поцікавилася Наталя, хоч уже здогадувалася, до чого йдеться. – Поки що орендували невеличку квартиру на краю міста, але там проблеми з пропискою. А дітей до школи без реєстрації не дуже хочуть брати, – Микола схвильовано встав і почав ходити колами. – Район там так собі, транспорт ходить не дуже, та й сусіди галасливі попалися їм.

Viktor
23 Травня, 2026 Коментарі Вимкнено до – І де вони збираються жити усі разом, коли в них завжди фінансові труднощі? – обережно поцікавилася Наталя, хоч уже здогадувалася, до чого йдеться. – Поки що орендували невеличку квартиру на краю міста, але там проблеми з пропискою. А дітей до школи без реєстрації не дуже хочуть брати, – Микола схвильовано встав і почав ходити колами. – Район там так собі, транспорт ходить не дуже, та й сусіди галасливі попалися їм.

Тихенько відчинивши двері до квартири батьків чоловіка, Аліна почула, що за спиною говорить свекруха.

Viktor
23 Травня, 202623 Травня, 2026 Коментарі Вимкнено до Тихенько відчинивши двері до квартири батьків чоловіка, Аліна почула, що за спиною говорить свекруха.

Цікаве за сьогодні

  • – А ти не перебільшуєш? Невже й справді думаєш, що всі жінки настільки меркантильні? – Не думаю, – впевнений! Тож досі один
  • – І де вони збираються жити усі разом, коли в них завжди фінансові труднощі? – обережно поцікавилася Наталя, хоч уже здогадувалася, до чого йдеться. – Поки що орендували невеличку квартиру на краю міста, але там проблеми з пропискою. А дітей до школи без реєстрації не дуже хочуть брати, – Микола схвильовано встав і почав ходити колами. – Район там так собі, транспорт ходить не дуже, та й сусіди галасливі попалися їм.
  • Тихенько відчинивши двері до квартири батьків чоловіка, Аліна почула, що за спиною говорить свекруха.
  • Василь, опустивши голову, поплентався до дверей. Але невдовзі з коридору пролунали звуки ..: — Галю, припини! Я просто поговорити пішов! Нічого такого не було, чесно!Люда лише зітхнула, повернувшись, і пробурмотіла:— Напевно, в минулому житті я заслужила таке..
  • – Продаємо тут будинок і їдемо назад в Україну. – Як це їдемо? У мене хороша робота, пристойна зарплата, ти теж працюєш, будинок хороший. Син закінчить інститут і теж сюди перебереться. Мене тут все влаштовує
  • — Денисе, ти нічого не хочеш мені сказати? — спокійно запитала я, застібаючи блискавку на валізі. Всередині мене все вигоріло. Ні сліз, ні істерик, ні бажання кидатися на шию з криками «як ти можеш!» — Марино, ну… мама в чомусь права, — промурмотів він, нарешті піднявши на мене погляд. У його очах не було ні жалю, ні провини. Тільки роздратування від того, що я затягую неприємну сцену.
Copyright 2018. All rights reserved | Theme: OMag by LilyTurf Themes