Новини України сьогодні

  • НОВИНИ
  • ЖИТТЯ
  • ПОРАДИ
  • ЗДОРОВ’Я
  • КУХНЯ
  • ГУМОР
  • ЦІКАВО
  • Home
  • ЖИТТЯ
  • Його просто вигнали… Знову…. Третій раз за його коротке життя….. Не щастило йому якось…І це назавжди змінило його життя..

Його просто вигнали… Знову…. Третій раз за його коротке життя….. Не щастило йому якось…І це назавжди змінило його життя..

Viktor
12 Березня, 2026 Коментарі Вимкнено до Його просто вигнали… Знову…. Третій раз за його коротке життя….. Не щастило йому якось…І це назавжди змінило його життя..

Кота вигнали. Знову. Третій раз за його коротке життя. Не щастило йому якось.

Лише рік виповнився, а вже з трьох родин викинули. Ну як викинули. Спершу його передавали з рук до рук. А потім.

Потім просто винесли надвір і відійшовши трохи далі від будинку. Опустили в бак для сміття і втекли. Щоб він не міг знайти шлях додому. А він і не шукав.

Він усе зрозумів. Одразу зрозумів. За виразом обличчя чоловіка. Дружина його дуже засмутилася, коли Васька подряпав новий, шкіряний диван.

Дуже дорогий. Вона й ухвалила вирок. А чоловік? А що чоловік?
Він завжди й з усім погоджувався.

Взяв під пахву однорічного кота і пішов до смітника у сусідньому дворі.
Васько й не побіг би за ним. Ні не побіг. Він бачив вирок у його очах і розумів. 

Все марно. Попрощався б хоч по-людськи. Погладив на прощання. Просив вибачення. А так.

Якось не по-людськи вийшло. Наче відро зі сміттям висипав.

Васька зітхнув і спробував знайти у смітті щось їстівне, перекусивши старими шматочками курки. Він вибрався і сів поруч із великим зеленим баком. Став дивитись на сонце.

Він мружився, але не відвертався. Від цього великого світлого кола йшло тепло. І йому це дуже подобалося.

Це були останні сонячні промені. Промені літа, осені, зими. Невелике потепління. І скоринка льоду розтанула.

А у душі Васьки замерзла.

Вечір та ніч були холодними. Після заходу сонця. Вітер і мороз взялися за свою справу.

Рудий кіт замерзав. Він гадки не мав куди йти і як ховатися, а тому.
Знайшов велику купу пожухлих, рудих листків і забравшись у них. Згорнувся клубочком. Спершу було дуже холодно і він тремтів, але потім.

Потім, коли від вітру з мокрою крижаною крихтою його руда шубка задубіла, йому чомусь стало тепліше і тремтіння пройшло. Якийсь голос у глибині нашіптував добрі слова.

Які заколисували його і пропонували заплющити очі та забути про всі прикрощі та нещастя.

“Згорнись ще, і спи. Спи, спи, спи”. Відчував він і тепло.

Тепло розливалося по його задубілому тільцю.

Це так просто. Потрібно тільки здатися і все пройде. І настане спокій та вічність. Підуть образи та прикрості.

Васько востаннє зітхнув і погодився. А навіщо боротись? Заради чого?

Адже завтра на нього чекає той самий холод і голод. І те саме бажання закрити очі й ніколи більше, ніколи, ніколи не відкривати їх.

Ліхтарі на вулиці спалахнули спершу там, вдалині. І Васька востаннє глянув на них. Він часто дивився на їхнє світло зі свого вікна. Рудий кіт останній раз увібрав у себе це світло і його очі спалахнули в темряві, що згасала.

Цей останній вогник і привернув увагу маленької рудої дівчинки. Вона йшла додому з татом. Вона смикнула його за рукав.

-Там – Сказала вона – Там у листі, хтось є.

-Немає там нікого – від холоду зіщулився тато. -Йдемо швидше додому. Я змерз.

І він спробував відвести її від великої, темної купи листя. Руда дівчинка смикнула плечем.

-Я бачила. Я бачила світло.

-Світло в купі старого листя? – Здивувався тато. -Не може бути такого. Не може.

Проте дівчинка вже була поряд і розривши верхній шар натрапила на нього. На рудого кота.

-Тато! – Закричала вона.

-Я ж бачила. Це він.

-Хто він? – Здивувався тато, підійшовши.

-Ось він. – Сказала дівчинка і спробувала підняти обмерзле тільце.

-Залиш його. – Сказав тато.

– Він вже помер. Не будемо ж ми нести додому мертвого кота.

– Він не помер. – Відповіла руда дівчинка. -Я знаю. Я знаю. Він живий. Я ж бачила світло у його очах.

-Світло в очах кота? – Знизав тато плечима.

Він підійшов ще ближче і піднявши тільце, спробував почути або намацати серцебиття.

А Ваську так хотілося спати. Так хотілося. Сон зліпив його повіки й тепло наповнило його тіло. І голос усередині шепотів йому.

“Спи, спи, спи… Не розплющуй очі”.

Але цей голосок. Тоненький дитячий голосок все повторював і повторював уперто.

-Світло в його очах.

“Що вони від мене хочуть? Чому знову мучать? Чому не дають спокійно заснути?”

Він насилу розплющив очі, щоб побачити тих. Хтось навіть зараз заважає йому.

-Ось! – Закричав дитячий голосок. -Ось! Я ж казала. Ти бачив? Знову. Світло!

-Та яке світло?

Здивувався він, але. Зняв із себе куртку і загорнувши до неї руде тільце. Пішов у напрямку до будинку.

Донька побігла поряд із ним. Вона поспішала за ним.

-Тату, татко. Будь ласка, швидше. Йому ж холодно.

Вони зникли у під’їзді, а потім. У вікнах п’ятого поверху спалахнуло світло.
Васька купали теплою водою і напували зігрітим молочком. А дівчинка.
Дівчинка вмовляла його.

-Ти тільки не вмирай. Не вмирай, будь ласка.

І лід на його шерсті розтанув. І в душі розтанув.

І великий рудий кіт із подивом спостерігав. Як тато з донькою піклуються про нього. Він вже прокинувся і тепер йому по справжньому тепло.

Тепло наповнювало всю його суть. Ні, тепло не від батарей. А від маленького дитячого серця.

А зовні стояв він. Той, хто інколи приходить на допомогу.
Він стояв і дивився на вікна п’ятого поверху, що світилися.
Він стояв і говорив.

-Все, що можу. Все, що можу.

Він постояв і трохи подумавши, додав.

-Світло – не кожний його бачить. Не кожен. І не кожен, хто бачить, може зберегти.

А Васько, дивлячись на дівчинку з рудим волоссям, не думав про велич людини. Про такі речі думають люди. Він думав про своє.

Він бачив світло. Світло в її очах.

Ставте вподобайки та пишіть коментарі, що думаєте з цього приводу?

Навігація записів

Марина зателефонувала мені і сказала: «Все, я переїжджаю до нього», я навіть не здивувалася. Ми дружимо вже двадцять років, і за цей час я навчилася розуміти її настрій по голосу. Останні два місяці вона буквально сяяла в її голосі з’явилася та особлива інтонація, яка буває лише у людей, закоханих. Через тиждень він запросив її на вечерю. Потім був ще один вечір разом, потім прогулянка, похід у театр, поїздка за місто ..Через місяць повернулася і рік мовчала про причину. Нещодавно розповіла правду…
Син віддає всю зарплату невістці, купує їй одяг та продукти. Однак, Марії цього мало! І нещодавно вона йому таку виставу влаштувала – ну акторка погорілого театру!

Related Articles

– А ти не перебільшуєш? Невже й справді думаєш, що всі жінки настільки меркантильні? – Не думаю, – впевнений! Тож досі один

Viktor
23 Травня, 2026 Коментарі Вимкнено до – А ти не перебільшуєш? Невже й справді думаєш, що всі жінки настільки меркантильні? – Не думаю, – впевнений! Тож досі один

– І де вони збираються жити усі разом, коли в них завжди фінансові труднощі? – обережно поцікавилася Наталя, хоч уже здогадувалася, до чого йдеться. – Поки що орендували невеличку квартиру на краю міста, але там проблеми з пропискою. А дітей до школи без реєстрації не дуже хочуть брати, – Микола схвильовано встав і почав ходити колами. – Район там так собі, транспорт ходить не дуже, та й сусіди галасливі попалися їм.

Viktor
23 Травня, 2026 Коментарі Вимкнено до – І де вони збираються жити усі разом, коли в них завжди фінансові труднощі? – обережно поцікавилася Наталя, хоч уже здогадувалася, до чого йдеться. – Поки що орендували невеличку квартиру на краю міста, але там проблеми з пропискою. А дітей до школи без реєстрації не дуже хочуть брати, – Микола схвильовано встав і почав ходити колами. – Район там так собі, транспорт ходить не дуже, та й сусіди галасливі попалися їм.

Тихенько відчинивши двері до квартири батьків чоловіка, Аліна почула, що за спиною говорить свекруха.

Viktor
23 Травня, 202623 Травня, 2026 Коментарі Вимкнено до Тихенько відчинивши двері до квартири батьків чоловіка, Аліна почула, що за спиною говорить свекруха.

Цікаве за сьогодні

  • – А ти не перебільшуєш? Невже й справді думаєш, що всі жінки настільки меркантильні? – Не думаю, – впевнений! Тож досі один
  • – І де вони збираються жити усі разом, коли в них завжди фінансові труднощі? – обережно поцікавилася Наталя, хоч уже здогадувалася, до чого йдеться. – Поки що орендували невеличку квартиру на краю міста, але там проблеми з пропискою. А дітей до школи без реєстрації не дуже хочуть брати, – Микола схвильовано встав і почав ходити колами. – Район там так собі, транспорт ходить не дуже, та й сусіди галасливі попалися їм.
  • Тихенько відчинивши двері до квартири батьків чоловіка, Аліна почула, що за спиною говорить свекруха.
  • Василь, опустивши голову, поплентався до дверей. Але невдовзі з коридору пролунали звуки ..: — Галю, припини! Я просто поговорити пішов! Нічого такого не було, чесно!Люда лише зітхнула, повернувшись, і пробурмотіла:— Напевно, в минулому житті я заслужила таке..
  • – Продаємо тут будинок і їдемо назад в Україну. – Як це їдемо? У мене хороша робота, пристойна зарплата, ти теж працюєш, будинок хороший. Син закінчить інститут і теж сюди перебереться. Мене тут все влаштовує
  • — Денисе, ти нічого не хочеш мені сказати? — спокійно запитала я, застібаючи блискавку на валізі. Всередині мене все вигоріло. Ні сліз, ні істерик, ні бажання кидатися на шию з криками «як ти можеш!» — Марино, ну… мама в чомусь права, — промурмотів він, нарешті піднявши на мене погляд. У його очах не було ні жалю, ні провини. Тільки роздратування від того, що я затягую неприємну сцену.
Copyright 2018. All rights reserved | Theme: OMag by LilyTurf Themes