Новини України сьогодні

  • НОВИНИ
  • ЖИТТЯ
  • ПОРАДИ
  • ЗДОРОВ’Я
  • КУХНЯ
  • ГУМОР
  • ЦІКАВО
  • Home
  • НОВИНИ
  • Укрaїна вигpає від тоpгового миру CША та ЄC: названо наcлідки угоди

Укрaїна вигpає від тоpгового миру CША та ЄC: названо наcлідки угоди

Viktor
29 Липня, 202529 Липня, 2025 Коментарі Вимкнено до Укрaїна вигpає від тоpгового миру CША та ЄC: названо наcлідки угоди

Торгова угода між ЄС і США скасувала загрозу введення мит до 50% на європейські товари та дозволила зберегти обсяги торгівлі на сотні мільярдів доларів. Зазначається, що для України – це стабільність на зовнішніх ринках, збереження попиту на експорт, а також те, що партнери й надалі зможуть підтримувати нас грошима, зброєю та інвестиціями у 2026-2027 роках.

Про це розповів народний депутат зі “Слуги народу”, голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев. За його словами, сторони змогли уникнути найгіршого сценарію – запровадження багатомільярдних мит одне проти одного, що могло б мати серйозні наслідки і для світової, і для української економіки. Угода передбачає:

  • єдиний митний тариф у 15% для більшості товарів із ЄС (зокрема автомобілів, напівпровідникової та фармацевтичної продукції), без можливості додаткового оподаткування;
  • нульові мита на стратегічні товари обох сторін – літаки, хімікати, обладнання для виробництва мікросхем, частину сільгосппродукції та критично важливі сировинні ресурси;
  • зниження мит і квоти на продукцію металургії, включно з алюмінієм та сталлю;
  • та план закупівель енергоресурсів зі США на рекордні 750 млрд доларів, як частина європейської відмови від російських енергоносіїв.

Документ став фіналом напружених багатомісячних перемовин. Адже ще в травні експрезидент США Дональд Трамп заявив про плани з 1 червня 2025 року запровадити 50% мита на європейські товари, а нова пропозиція знижувала їх до 30%, але вже з 1 серпня. ЄС у відповідь готував контрзаходи на суму 93 млрд євро. Світ стояв на порозі масштабного економічного конфлікту. Однак лише за кілька днів до дедлайну сторони домовились.

Чому ця угода важлива для України

На перший погляд, двосторонній торговельний мир між США і ЄС не має прямого стосунку до України. Але насправді, за словами Гетманцева, ця угода убезпечила нашу країну від серйозного економічного удару.

По-перше, Україна вкрай вразлива до глобальних економічних криз. Торговельна війна між двома найбільшими економіками світу неминуче спричинила б уповільнення світової торгівлі, падіння попиту на український експорт і зменшення валютного виторгу. І це в умовах, коли українська економіка вже тривалий час залишається низько диверсифікованою та орієнтованою на зовнішній ринок. “Посилення ізоляціонізму скоротили б обсяги зовнішньої торгівлі, що найбільше вдарило б по експортноорієнтованих економіках. А це давня хвороба України”, – наголошує Данило Гетманцев.

По-друге, ускладнення відносин між ЄС та США могло позначитись на угодах щодо озброєння України. Оскільки нині частину американської зброї для ЗСУ закуповують саме європейські країни, будь-яке охолодження між союзниками загрожувало зривом постачань.

По-третє, увага до України могла зменшитися. Якби розв’язався масштабний економічний конфлікт на сотні мільярдів доларів, він став би головною темою західного порядку денного. А для України зараз критично важливе оновлення торговельної угоди з ЄС та збереження політичного фокуса на нашій ситуації.

Як зауважує Гетманцев, поки рано судити, наскільки ефективно виконуватиметься нова угода. Проте вже зараз зрозуміло, що компроміс між США та ЄС – найкращий із можливих варіантів. “Хто б і як її не оцінював – на цьому етапі для нас це кращий варіант із поміж тих, які могли статися”, – підсумовує він.

Джерело

Навігація записів

Олег Винник назвав Німеччину своїм домом і заявив, що в нього немає українського паспорта
Укрaїна зменшує імпорт солі, проте радіти зарано: експерт пояснив ситуацію

Related Articles

Данило тільки на прощання з батьком й приїхав. Грошей привіз, поховали тата — і він одразу назад. То все невістка, Настя, мені лихо кує. У мене ж там онучка й онук ростуть. Уже великі, мабуть, а я їх так ні разу й не бачила. — Гена мій уже шістнадцать років як спочив. Царство небесне… Після того й покотилося все кубарем. Кирило жив із нами, з дружиною та трьома дітками, одне за одним. Я на пенсію пішла і все з ними, світу білого не бачила.

Viktor
5 Лютого, 20265 Лютого, 2026 Коментарі Вимкнено до Данило тільки на прощання з батьком й приїхав. Грошей привіз, поховали тата — і він одразу назад. То все невістка, Настя, мені лихо кує. У мене ж там онучка й онук ростуть. Уже великі, мабуть, а я їх так ні разу й не бачила. — Гена мій уже шістнадцать років як спочив. Царство небесне… Після того й покотилося все кубарем. Кирило жив із нами, з дружиною та трьома дітками, одне за одним. Я на пенсію пішла і все з ними, світу білого не бачила.

За рік роботи в них я дізналась, що вагітна. Батьком дитини був Мартін. Цього в моїх планах не було…

Viktor
5 Лютого, 20265 Лютого, 2026 Коментарі Вимкнено до За рік роботи в них я дізналась, що вагітна. Батьком дитини був Мартін. Цього в моїх планах не було…

— Що, важко винести сміття? Ти ж удома сидиш! — кинула мені доросла донька. Вранці мама «вийшла на пенсію».

Viktor
24 Січня, 202624 Січня, 2026 Коментарі Вимкнено до — Що, важко винести сміття? Ти ж удома сидиш! — кинула мені доросла донька. Вранці мама «вийшла на пенсію».

Цікаве за сьогодні

  • — Ну й бруду ти розвела! Що то за бардак? Ти все маєш встигати: і працювати, і за сімейним вогнищем стежити. А не встигаєш, яка з тебе тоді дружина та господиня? Рано, значить, ти заміж вискочила. Може, треба було ще повчитися розуму, подорослішати трохи? — А може, Ви не навчатимете мене і я сама розберуся зі своїми справами? – видала свекрусі Міла.
  • Усі сідали чи то у вітальні, чи на вулиці й мило розмовляли, а я — загиналася на кухні. Лише мій Ігор прибігав й зі стурбованим обличчям питав, чи мені щось допомогти. А я, щоб не псувати йому настрій, просто мовчки махала головою, мовляв, ні, я зі всім сама впораюся.
  • Я звільнився! Працювати за копійки не буду… Тепер я зможу жити й без роботи.– Я… Я отримав спадщину! Тепер у мене пристойний капітал, – Гроші мої! Але це ще не все. Я подаю на розлучення, набридло…
  • – Що будете гроші просити? Ото мені зять дістався, біднота! – Донька вибігла, наче її окропом обдали, а сваха зблідла після моїх слів
  • З братом домовились по-чесному поділити батьківський спадок. Але Олег швидко забув про свої обіцянки
  • Онучку не знайдеться у тебе гривень двадцять на хліб?Той простягав йому тремтячу долоню, на якій було трохи копійок.Андрій, порпаючись у кишенях. простягнув старому свій пакет з продуктами.старий вказав рукою на кудлатого невеликого песика, що сидів поруч.
Copyright 2018. All rights reserved | Theme: OMag by LilyTurf Themes