Що потрібно зробити з Бузком, після того, як він відцвів. Щоб в наступному році був ще кращий

Бузок має яскраве цвітіння та насичений, приємний аромат. Однак, щоб мати привабливий кущ, необхідно за ним гарно доглядати. Пропонуємо дізнатися, які заходи потрібно проводити для декорування бузку.

Видалення суцвіть.

Зів’ялі суцвіття, що втратили свою декоративність, підлягають обов’язковому видаленню. Це дозволить чагарнику направити всі сили на процес формування квіткових бруньок на майбутній рік.

Полив.

Навіть відцвілий бузок потребує поливу. Хоча чагарник відноситься до числа засухостійких, відсутність вологи на протязі тривалого періоду часу негативно позначиться на його стані й майбутньому цвітінні. Надлишок вологи так само не піде на користь рослині, а може викликати гниття коренів та створить сприятливі умови для розвитку захворювань.Полив повинен бути помірним. В середньому проводять його 1 або 2 рази за тиждень, в залежності від погоди. Припиняють поливати бузок в кінці літа.

Догляд за ґрунтом в пристовбурному колі.

Після поливу бузку необхідно рихлити ґрунту та видаляти наявну смітну рослинність. При розпушуванні важливо не пошкодити коріння рослини, які розташовуються поблизу поверхні ґрунту.

Для утримання вологи, боротьби з бур’янами й захисту коренів від перегріву, рекомендується проводити мульчування поверхні землі. Для цього можна використовувати компост, солому або скошену траву.

Підживлення.

Відцвілі кущі бузку для успішної закладки квіткових бруньок підгодовують двічі.

Перший раз — безпосередньо після завершення періоду цвітіння, з використанням фосфорних препаратів.Другу підгодівлю необхідно провести на початку вересня. У цей час використовують калійні добрива.

Обрізка.

Після цвітіння, необхідно провести обрізку кущів. Видаленню підлягають всі хворі, пошкоджені, старі та деформовані гілки. Якщо необхідно зробити кущ більш пухнастим й об’ємним, то все зелене потрібно обрізати на третину довжини. Так само необхідно видалити наявну поросль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *