Новини України сьогодні

  • НОВИНИ
  • ЖИТТЯ
  • ПОРАДИ
  • ЗДОРОВ’Я
  • КУХНЯ
  • ГУМОР
  • ЦІКАВО
  • Home
  • ЖИТТЯ
  • Це було в обід, коли він сидів у їдальні зі своїми колегами. Поряд з ним була дівчина, яку я знала, її звали Марія, і вона працювала у бухгалтерії. Нормальна, загалом, дівчинка, і до неї в мене не було жодних претензій. – Це значить, так ти працюєш? – Запитала я.

Це було в обід, коли він сидів у їдальні зі своїми колегами. Поряд з ним була дівчина, яку я знала, її звали Марія, і вона працювала у бухгалтерії. Нормальна, загалом, дівчинка, і до неї в мене не було жодних претензій. – Це значить, так ти працюєш? – Запитала я.

Viktor
3 Квітня, 20263 Квітня, 2026 Коментарі Вимкнено до Це було в обід, коли він сидів у їдальні зі своїми колегами. Поряд з ним була дівчина, яку я знала, її звали Марія, і вона працювала у бухгалтерії. Нормальна, загалом, дівчинка, і до неї в мене не було жодних претензій. – Це значить, так ти працюєш? – Запитала я.

– Навіщо ти вдягла цю …. сукню? – невдоволено спитав Дмитро.

Голос у нього був такий, ніби я вийшла на сніданок у костюмі космонавта або, того гірше, зовсім без костюма.

– А що не так з моєю сукнею? – обізвалась я.

– Що, правда, не розумієш? – насупився чоловік. – Вона коротка!

– Нормальна довжина, – сказала я, – до коліна.

– Швидко зніми цей сором і одягни щось пристойніше! – Наполягав він.

Я пильно подивилася на чоловіка і посміхнулася.

– І коли ти встиг перетворитися на такого пуританина? – Запитала я.

– А з якого часу вимога, щоб дружина не одягалася, як жінка легкої поведінки, є пуританською? – Знизав плечима Діма.

– На мою думку, цілком нормальна вимога. Не кожному чоловікові сподобається, коли його дружина виблискує своїми…

Я засміялася. Ну, а що мені ще залишалося? Тільки сміятися. Ну, правда, не плакати ж! Плакати я, щиро кажучи, розучилася десь на третьому місяці нашого шлюбу.

Тоді, пам’ятаю, Дмитро вперше замкнув мене у квартирі. Просто взяв і пішов, забрав ключі з собою, а потім сказав, що зробив це випадково.

Тоді я повірила, але потім це повторилося ще двічі. А потім понеслося, я не так одягаюся, надто яскраво фарбуюся, надто дзвінко сміюсь, надто зухвало поводжусь…

– Не бачу нічого смішного, – сухо сказав Діма, – йди переодягнися, а потім снідатимемо.

Я вирішила не сперечатися. Мама, бувало, хитала головою і казала:

– Люська, ну що ти за людина така, га?! Все сперечаєшся і сперечаєшся, бунтуєш і бунтуєш…

Вперше вона сказала, коли мені було років п’ять. Я тоді підмовила трьох хлопчаків втекти разом зі мною з садка. Нас упіймали, коли ми перелазили через сітчастий паркан.

У садку я бунтувала проти манної каші з грудочками, проти жахливого молочного супу, у таборі – проти ходіння строєм, у школі – проти заборони фарбуватися і носити, що подобається, замість огидних «світлий верх, темний низ»…

І ось, тепер я думала … а може, треба було їсти цю кашу і суп? Може, тоді я навчилася б упокорюватися, зараз сиділа б удома, як велів чоловік, у довгій спідниці до п’ят. Варила б йому борщі, зустрічала б біля дверей із капцями й була б щасливою?

Можливо… Але змирятися я не навчилася.

Через два місяці після весілля Дмитро влаштував ревізію в моїй шафі.

Він прийшов з роботи, мовчки пройшов у спальню, відчинив шафу і почав жбурляти на підлогу все, що здавалося йому надто коротким і надто яскравим.

Джинси з дірками на колінах, червону блузу, яку в період залицяння сам подарував мені на день народження, вишневу спідницю…

– Дмитре… – ахнула я, надто здивована для того, щоб бунтувати як слід. – Що ти робиш?

– Викидаю сміття, – спокійно відповів він.

– Сміття?! Джинси за десять штук – це сміття?! – Запитала я.

– Ти, здається, дещо забула, – сухо сказав Діма. – Ти вже не вільна дівчина, а заміжня жінка. Моя дружина так одягатись не буде!

Моя дружина… Він сказав це так, як кажуть – моя машина або моя парасолька.

– Мені здається, Дімо, ти теж дещо забув, – сказала я. – Мені вже є вісімнадцять, і я маю право сама вирішувати, що мені можна носити! Тим більше, що одяг я купую власним коштом!

Він нічого не відповів. Я зібрала одяг і прибрала його назад до шафи. І це була моя перша маленька перемога.

Якось за сніданком Дмитро зажадав, щоб я звільнилася.

– Навіщо? – Запитала я.

– Дружина має бути вдома.

– Хто це сказав?

– Я так говорю! – гаркнув чоловік. – Сьогодні ж щоб звільнилася!

Я не звільнилася і продовжила ходити на роботу у свою улюблену редакцію. Ось тоді він вперше «випадково» замкнув мене у квартирі. Коли це повторилося втретє, я зробила дублікат ключів і погрожувала, що ще один такий фокус, і справа закінчиться викликом поліції.

– Дві статті, Дімо! За незаконне позбавлення волі, та за наражання на небезпеку, – сказала я. – Хочеш ходити під статтею?

Тоді він змінив тактику. Він сам привозив і відвозив мене на роботу, причому приїжджав за мною за п’ятнадцять хвилин до закінчення мого робочого дня.

– Як хочеш, Люсю, але це ненормально, – хитали головою колеги, – такий контроль ні до чого хорошого не призводить.

Я й сама це чудово знала. І якось, коли параноя чоловіка мене остаточно дістала, я зважилася на « відповідь».

Я почала з малого. Якось в обідню перерву я зателефонувала чоловікові на роботу.

– Ти де? – серйозно запитала я.

– На роботі, – відповів чоловік, – а що?

У цей момент на задньому фоні почувся жіночий сміх.

– Хто це там? – Зажадала я. – З ким це ти там?

– В офісі, з колегами… – Діма говорив трохи розгублено. – Зараз обід, байки ось сидимо розповідаємо … А що?!

– Нічого! – Відрізала я і відключилася.

За годину я зателефонувала йому знову. Діма відповів не одразу.

– Чому не береш слухавку? – Напала я на нього. – Де ти? З ким ти? Коли вдома будеш?

Він сміявся спочатку. І навіть був задоволений.

– Смійся-смійся, – подумала я, – і приїхала до нього в офіс без попередження.

Це було в обід, коли він сидів у їдальні зі своїми колегами. Поряд з ним була дівчина, яку я знала, її звали Марія, і вона працювала у бухгалтерії. Нормальна, загалом, дівчинка, і до неї в мене не було жодних претензій.

– Це значить, так ти працюєш? – Запитала я.

Очі Дмитра відразу округлилися:

– Люся?! – здивувався він. – А… Е… Ти що тут…

– Чому вона, – я вказала на Марію, – сидить так близько до тебе? Чому ви смієтесь?

– Так… обід же… – пробурмотів чоловік.

– Ага, обід, як же… Не вдавай! Я все бачу!

Поскандаливши ще трохи, я поїхала. А ввечері Діма влаштував мені розбір польотів, і ми серйозно посварилися.

Потім я взялася за гардероб. Одного вечора він знайшов свої джинси у відрі для сміття.

– Як це розуміти? – насупився він.

– Це поганий, відвертий, обтислий одяг, – сказала я. – Мій чоловік так одягатись не буде.

Він дістав джинси з відра, обтрусив їх і дико глянув на мене.

– Футболки твої також треба викинути, – додала я. – Вони обтискають. Кому ти в них показуєшся? На роботі у тебе дрес-код, отже, ти ходиш ще кудись. До кого? До Марії?

– Люся…

– Що “Люся”? Я ж твоя дружина! – Підвищила я голос. – І я маю право знати, де і з ким проводить час мій законний чоловік!

Так минув місяць. Я не давала йому перепочинку, мучила його дзвінками, раз у раз влаштовувала сцени. Зрештою, Дмитро сказав:

– Люся, я… Я так більше не можу. Давай… розлучимося, чи що?

– Давай, – легко погодилася я.

Він здригнувся. Чекав, мабуть, на якусь іншу відповідь.

– Ти виявилася зовсім не такою, – мовив він після паузи. – До весілля ти була нормальною. А тепер… ці дзвінки, ці скандали, ці ревнощі божевільні…

– Стривай, – посміхнулася я, – тобто до весілля я була нормальною. Ну, а ти?

– Що я?

– За собою ти нічого такого не помічаєш?

– А що я маю помічати за собою? – не зрозумів Діма.

– Ти до весілля теж був нормальним. Уважним. Дбайливим. А потім почав замикати мене у квартирі, викидати мій одяг, вимагати, щоб я звільнилася, контролювати кожен мій крок. Це що? Нормально?

Він мовчав.

– Я просто віддзеркалила, – сказала я, – все, що ти робив зі мною. Слово в слово, вчинок у вчинок! Тобі сподобалося?

– Ні, – сказав він, – не сподобалося.

– Ну, і? – Запитала я. – Що робитимемо? Розлучатимемось? Чи спробуємо жити якось інакше?

Дмитро відвів погляд, стиснув зуби, і на вилицях у нього з’явилися жовна.

– Давай… спробуємо, – промимрив він.

Ми пробуємо вже другий місяць. Поки Дмитро тримається і намагається стримувати свої ревнощі. Сподіваюся, це назавжди. А якщо ні, – я ж мовчати не буду, – вигадаю ще щось…

А ви що скажете з цього приводу? Слушно вчинила дружина? Залишайте свої думки в коментарях, ставте вподобайки!

 Друзі, якщо вам цікаво читати ще більше наших історій – залишайте свої коментарі та не забувайте про лайки. Це надихає нас писати далі!

Навігація записів

Лаврентій дивився на дружину з нерозумінням.— Що значить — як її чоловік? — здивовано перепитав він. — А то й значить, — спокійно відповіла Вікторія, схрестивши руки на грудях. — Ти хочеш, щоб я була як Анжела? Тоді й ти повинен бути як Матвій. — Та яке це має значення? — Лаврентій роздратовано знизав плечима. — Просто прикро, коли в людей вдома чисто, дружина красива, а у нас…
Що ми скажемо Насті? — запитала вона, відчуваючи, як горло стискає спазм. — Правду. Що ми дорослі люди, які більше не можуть робити одне одного щасливими. — Ти справді думаєш, що дитині потрібна така правда? — Їй потрібні щасливі батьки окремо, ніж нещасні разом. Не роби з цього трагедію, Олено. Це просто кінець одного розділу. Сказати Насті було найважчим випробуванням. Вони сиділи втрьох за столом. Олена приготувала борщ — такий, як Сергій любить, з часником і пампушками. Це було схоже на останню вечерю перед стратою. Сергій почав говорити. Його голос був рівним, майже механічним. Він пояснював Насті, що вони тепер житимуть у різних квартирах, але завжди будуть поруч. Що вона ні в чому не винна. Настя слухала, опустивши голову. Її маленькі пальці крутили край серветки. Коли Сергій замовк, вона підняла на них очі. В них не було сліз. Там була така глибина розуміння, яка не личить дванадцятирічній дитині. — Я знала, — сказала вона тихо

Related Articles

– А ти не перебільшуєш? Невже й справді думаєш, що всі жінки настільки меркантильні? – Не думаю, – впевнений! Тож досі один

Viktor
23 Травня, 2026 Коментарі Вимкнено до – А ти не перебільшуєш? Невже й справді думаєш, що всі жінки настільки меркантильні? – Не думаю, – впевнений! Тож досі один

– І де вони збираються жити усі разом, коли в них завжди фінансові труднощі? – обережно поцікавилася Наталя, хоч уже здогадувалася, до чого йдеться. – Поки що орендували невеличку квартиру на краю міста, але там проблеми з пропискою. А дітей до школи без реєстрації не дуже хочуть брати, – Микола схвильовано встав і почав ходити колами. – Район там так собі, транспорт ходить не дуже, та й сусіди галасливі попалися їм.

Viktor
23 Травня, 2026 Коментарі Вимкнено до – І де вони збираються жити усі разом, коли в них завжди фінансові труднощі? – обережно поцікавилася Наталя, хоч уже здогадувалася, до чого йдеться. – Поки що орендували невеличку квартиру на краю міста, але там проблеми з пропискою. А дітей до школи без реєстрації не дуже хочуть брати, – Микола схвильовано встав і почав ходити колами. – Район там так собі, транспорт ходить не дуже, та й сусіди галасливі попалися їм.

Тихенько відчинивши двері до квартири батьків чоловіка, Аліна почула, що за спиною говорить свекруха.

Viktor
23 Травня, 202623 Травня, 2026 Коментарі Вимкнено до Тихенько відчинивши двері до квартири батьків чоловіка, Аліна почула, що за спиною говорить свекруха.

Цікаве за сьогодні

  • – А ти не перебільшуєш? Невже й справді думаєш, що всі жінки настільки меркантильні? – Не думаю, – впевнений! Тож досі один
  • – І де вони збираються жити усі разом, коли в них завжди фінансові труднощі? – обережно поцікавилася Наталя, хоч уже здогадувалася, до чого йдеться. – Поки що орендували невеличку квартиру на краю міста, але там проблеми з пропискою. А дітей до школи без реєстрації не дуже хочуть брати, – Микола схвильовано встав і почав ходити колами. – Район там так собі, транспорт ходить не дуже, та й сусіди галасливі попалися їм.
  • Тихенько відчинивши двері до квартири батьків чоловіка, Аліна почула, що за спиною говорить свекруха.
  • Василь, опустивши голову, поплентався до дверей. Але невдовзі з коридору пролунали звуки ..: — Галю, припини! Я просто поговорити пішов! Нічого такого не було, чесно!Люда лише зітхнула, повернувшись, і пробурмотіла:— Напевно, в минулому житті я заслужила таке..
  • – Продаємо тут будинок і їдемо назад в Україну. – Як це їдемо? У мене хороша робота, пристойна зарплата, ти теж працюєш, будинок хороший. Син закінчить інститут і теж сюди перебереться. Мене тут все влаштовує
  • — Денисе, ти нічого не хочеш мені сказати? — спокійно запитала я, застібаючи блискавку на валізі. Всередині мене все вигоріло. Ні сліз, ні істерик, ні бажання кидатися на шию з криками «як ти можеш!» — Марино, ну… мама в чомусь права, — промурмотів він, нарешті піднявши на мене погляд. У його очах не було ні жалю, ні провини. Тільки роздратування від того, що я затягую неприємну сцену.
Copyright 2018. All rights reserved | Theme: OMag by LilyTurf Themes