Завжди ставте паркан лицьовою стороною до сусіда. Пояснюю чому так!

Завжди ставте паркан лицьовою стороною до сусіда. Пояснюю чому так!

Завжди ставте паркан лицьовою стороною до сусіда. Пояснюю чому так!

24 июня, 2021

З приводу парканів, встановлених між суміжними ділянками, часто виникають конфлікти. Зазвичай вони пов’язані з тим, до кого буде повернуто «обличчя» огорожі. Тут стоїть питання як практичності, так і естетики. Але ми стверджуємо: найкраще ставити паркан так, щоб його лицьова сторона була повернута в бік сусідів.

Ось одна історія на цю тему.

Пише порадниця

Колись ми купили невелику ділянку. Коли мова зайшла про будівництво огорожі, нам довелося вирішувати з сусідом непросте питання: до кого ж повернути лицьову сторону.

Моя дружина хотіла, щоб «обличчя» паркана дивилося в нашу сторону. Вона вважала, що так буде більш естетично для нас. «Дивитися приємніше», – говорила вона.

Сусід же запропонував, щоб паркан перед будинком дивився в одну сторону, а за будинком – в іншу. При цьому щоб вирішити, яку частину куди повернути, він запропонував кинути монетку. Йому була не так вже й важлива конкретика. Я попросив час на те, щоб подумати, сказавши, що пізніше йому повідомлю, що саме вирішив.

Оскільки я купував паркан, то саме мені належало остаточне право голосу. Сусід повинен був віддати гроші за свою половину паркану пізніше, а до його встановлення він торкатися не збирався зовсім. Технічно, це був більше мій паркан, ніж його.

Я багато думав над тим, як краще вчинити. А потім мені прийшла в голову одна дуже важлива думка. Внутрішня частина паркана дуже важлива. Там знаходяться стовпи і перемички, за якими легко піднятися. Таким чином, можна заглянути на суміжну ділянку без особливих зусиль. Навіщо мені давати своєму сусідові таку можливість?

Зрештою, паркан потрібен, щоб відгородитися від сторонніх людей. Було б нелогічно давати сусідам можливість влізти на ділянку.

Я бачив безліч огорож, які навіть в провулок виходять не лицьовою стороною, «обличчя» ж дивилося на подвір’я. З одного боку, так виглядає гарніше, якщо дивитися з двору. З іншого – з вулиці можна легко потрапити на ділянку, якщо перелізти по перемичках, розташованих на внутрішній стороні огорожі.

Все це виглядає як дуже нелогічне рішення! Краса ж не найголовніше.

Деякі люди якось декорують стовпи і перемички, що виходять на вулицю. Так, це виглядає дуже красиво, але безпеки від цього не додається. Будь-яка стороння людина без проблем зможе залізти в ваш двір з таким парконом, якщо захоче.

Я вважаю, що найкраще ставити паркан так, щоб лицьова сторона дивилася не в ваш двір. Сусіди порадіють тому, що до них повернена красива сторона. А ваш будинок буде в більшій безпеці. Ідеальне рішення.

Стовпам, поверненим у двір, можна знайти практичне застосування. Наприклад, на перемички можна закріпити мотузки для сушіння білизни. Або ще що-небудь придумати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *