Підтримка порядку на кухні – непросте завдання. Щось постійно забруднюється: на чашках з’являється наліт, на чайнику – накип, а скляний посуд мутніє без всяких причин. Як знайти час на прибирання? Тримати кухню чистою насправді не так складно, як здається на перший погляд. У цьому вам допоможуть корисні хитрощі.
Розповімо нижче, як швидко чистити кухонне начиння підручними засобами.
Видаляємо наліт з кухлів
Чай і кава фарбують стіни кухлів в непривабливий коричневий наліт. Видалити його звичайним миючим засобом досить складно. Якщо наліт вже встиг в’їстися, допоможе харчова сода. Просто насипайте її на губку, а потім добре протріть стінки кухля. Якщо наліт залишився, повторіть процедуру ще раз. І не забудьте змити залишки соди теплою водою.
Чистимо тостер за допомогою фена
Коли ви кладете свіжий хліб в тостер, він потроху, але обсипається. Крихти потрапляють на дно, накопичуються там і поступово згоряють. Через це нові тости виходять несмачними через сильний присмак гару. Здавалося б, треба просто помити дно решіток. Але тостер можна мочити зсередини. Як же бути?
Візьміть фен і направте струмінь повітря всередину тостера. Він допоможе вивільнити застряглі там крихти. Потім переверніть тостер і витрусити їх. Використовувати фен потрібно в холодному режимі.
Видаляємо наліт з фільтра для води
Глечики з фільтром очищають воду від шкідливих мікробів і домішок. Але самі вони не захищені від забруднення. Згодом всередині глечика починає утворюватися липкий наліт. У ньому активно розмножуються патогенні мікроорганізми, тому вода стає непридатною для пиття.
В першу чергу, вам знадобиться новий фільтр. Але перед його установкою сам глечик потрібно промити. У цьому вам допоможе звичайний миючий засіб або рідке мило. Воно прекрасно видаляє липкий наліт і дезінфікує посуд. Завдання ускладнюється, якщо всередині глечика встигла утворитися цвіль. Тоді її потрібно обробити водою з оцтом. Змішайте в рівних пропорціях і протріть глечик. Не забудьте змити залишки оцту проточною водою.
Позбавляємося від жовтизни на пластикових контейнерах
Пластикові контейнери мають масу переваг. У них зручно зберігати продукти або брати їжу з собою на роботу. Пластик повністю герметичний, він не пропускає вологу і неприємні запахи. Але у таких контейнерів є і свій недолік: з часом вони починають жовтіти. До того ж пластик вбирає запах їжі.
Позбутися від жовтого нальоту і неприємного запаху можна за допомогою харчової соди. Засипайте її в контейнери, а потім залийте гарячою водою. Накрийте їх кришкою, але не закривайте її повністю, щоб тепле повітря міг виходити назовні. Залиште на пару годин, а потім промийте водою. Сам пластик стане помітно світліший, а сода нейтралізує неприємний запах.
Якщо жовтий наліт нікуди не подівся, спробуйте змити його господарським милом. Натріть його на дрібній тертці, а потім змішайте з водою. У вас вийде густа кашка, яку потрібно нанести на пожовклі ділянки. Залиште її на пластиці на 2-3 години, а потім змийте. Жовтий наліт повинен зникнути.
Позбавляємося від накипу і нальоту на чайнику
Жоден чайник не проживе довго без регулярного очищення. Згодом на його нагрівальному елементі утворюється товстий шар бруду, через яку пристрій може швидко зламатися. До того ж білі пластівці нальоту потрапляють у воду і псують її смак. Накип – це не вирок для чайника. Її можна легко прибрати за допомогою лимонної кислоти.
Візьміть її порошок і насипте всередину чайника. Залийте невеликою кількістю води і добре прокип’ятіть її. Лимонна кислота нейтралізує накип, а вам залишається тільки промити чайник. Якщо наліт зник не до кінця, повторіть процедуру ще раз.
Що робити, якщо скло на келихах стало каламутним?
Скло на келихах і склянках з часом може потьмяніти. На ньому з’являється знебарвлювання, яке не видаляється миючим засобом. Щоб повернути келихах минулий блиск, візьміть 9% -й оцет. Змішайте його з водою в рівних пропорціях. Потрібно повністю опустити келихи в очищувальну суміш і залишити в ній на півгодини.
Чистимо посуд з нержавіючої сталі
Нержавіючу сталь не можна мити абразивними засобами і губками. Але іноді на каструлях і сковорідках накопичується гар і жир. Як почистити поверхню посуду і не пошкодити її? Візьміть звичайну зубну пасту. Видавіть її на забруднену ділянку і розмажте товстим шаром. Залиште на 2-3 хвилини, а потім промийте водою.
Видаляємо бруд і розводи зі скляного посуду
Скляний посуд з часом стає каламутним і тьмяним. На ньому з’являються розводи та плями, які залишаються миючим засобом. Свіжа картопля легко видалить зі скла навіть бруд. Для цього посуд потрібно натерти розрізаною на половинки бульбою. Щоб помити пляшки, покладіть картоплю всередину них, а потім гарненько струсіть.
Очищаємо каструлі та сковорідки від гару
Сода відмінно допомагає видаляти гар з металевого посуду (але на нержавіючої сталі її використовувати не можна. А сік картоплі тільки посилить ефект. Розріжте бульбу навпіл, умочіть в сіль і використовуйте замість губки. Доведеться докласти чимало сил, щоб видалити гар. Зате не доведеться витрачатися на дорогий миючий засіб.