Чому сохне і жовтіє листя у розсади огірків: як лікувати

Розсадний спосіб вирощування огірків дозволяє отримати ранній урожай. Але при вирощуванні важливо враховувати безліч нюансів і дотримуватися певних правил, щоб вона була здоровою і красивою. Але буває так, що при дотриманні всіх правил, у розсади огірків жовтіє листя. Виявлення причин і вміння швидко на них реагувати допоможуть своєчасно і без шкоди позбутися від жовтизни і отримати високий урожай.

Про це пише Мій Світ, за матеріалами Сад та город

Причини пожовтіння листя розсади огірків

Коли на листках огірків з’являються жовті, білі ділянки або ж вони просто починають в’янути і сохнути, це може відбуватися через:

Недостатню кількість світла. При поганому освітленні в першу чергу жовтіє сім’ядольне листя (перші два листочки на розсаді).

Неправильний розмір горщика. З ростом куща коренева система теж розвивається. А якщо ємність, в якій він посаджений, невелика, то йому стає тісно, мікроелементів не вистачає і рослина в’яне.

Мало або багато вологи. Якщо рослина отримує недостатню кількість вологи, то коріння піднімається з землі, а потім висихає. При великій кількості вологи коренева система загниває, що призводить до пожовтіння листя розсади, потім до загибелі овочевої культури.

Грибкові захворювання. При вирощуванні огірків в теплиці може виникнути порушення поливу і недотримання температурного режиму. Як результат, виникає грибкова хвороба.

Підвищена вологість повітря і зволожений грунт служить оптимальними умовами для виникнення і розвитку грибкових захворювань.

Недостатня кількість поживних речовин. Виявляється у вигляді пожовтіння країв листя, яке переходить в повне висихання куща.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *