Зими в Україні більше не буде: синоптики зробили тривожний прогноз і пояснили, до чого готуватися

До закінчення зими залишилося трохи більше місяця, але зима в повному розумінні цього слова в Україні в нинішньому сезоні так і не наступила.

Лютий, зазначає РБК-Україна, про прогнозами синоптиків, буде ще аномально. А весна – 2020 стане ранньої і незвично теплою, так що українцям, підкреслюють експерти, доведеться звикати до такої погоди. Завідуюча відділом прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух зазначила, що в Києві було всього три зимових дня за поточний січень, а лютий стане ще тепліше.

Параметри клімату в Україні почали змінюватися з 1990 років. Вони відбуваються набагато швидше, ніж глобальні. Ті морози, які раніше спостерігалися в Україні, були пов’язані з Сибірським антициклоном. “Зараз його немає”, – додала Балабух. За її словами, температурні показники січня відповідають показникам листопада або навіть березня. Це чревате наслідками.

Наприклад, подібна погодна картина в майбутньому може привести до зменшення врожаю. Така ж картина, до речі, спостерігалася і в минулому році, коли Україна отримала менше, ніж раніше, врожаю картоплі. За прогнозом, в лютому буде кілька періодів незначного похолодання в нічні години. Однак морозів і сильних снігопадів вже не буде.

Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *