У США хочуть розкрити уламки “Титаніка” заради однієї унікальної знахідки в світі: деталі

Йдеться про унікальні артефакти, які до сих пір знаходяться на його борту. Зокрема, дослідники хочуть підняти на поверхню телеграф, аналога якому немає в світі. Американські фахівці мають намір знову провести експедицію до місця аварії лайнера “Титанік” з метою підняти нагору якомога більше унікальних артефактів. Про це повідомляє The Washington Post.

Серед цих унікальних речей, які до сих пір знаходяться на його борту, також є бездротової телеграф фірми Marconi, з якого корабель передавав сигнал лиха. Цим питанням всерйоз займається компанія RMS Titanic Inc: її фахівці кажуть, що аналога цьому пристрою немає ніде більше в світі. Ось так він виглядав до катастрофи. А ось так через майже 108 років після трагедії. Як відомо, “Титанік” був спущений на воду в 1911 році, а вже в квітні 1912 року він відправився в свій перший і останній круїз з британського Саугемптона в американський Нью-Йорк.

На борту перебувало 1317 пасажирів і 908 членів екіпажу. Пізно вночі 15 квітня корабель зіткнувся з айсбергом, розламався на дві частини і затонув, забравши життя 1496 осіб. Врятуватися вдалося лише 712. Ця трагедія стала однією з найбільших в історії світового флоту: в 1985 році залишки корабля виявила експедиція Роберта Балларда. Але підняти судно повністю наверх не виходить: корабель лежить на глибині 3750 метрів і обріс мулом. У 1997 році вийшов однойменний голлівудський кіношедевр, головні ролі виконали Леонардо Ді Капріо і Кейт Уінслет.

Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *