Тарифи на «світло»! Українцям розповіли, до чого готуватися!

Вартість послуг за електроенергію не змінювали для населення вже 3 роки. Через це в уряді час від часу вносять пропозиції, як підвищити тарифи пише Канал 24.

На початку березня в уряді розглядали можливість скасування пільгового тарифу для населення на перші 100 кіловат-годин. Відзначимо, що такий тариф становить 90 копійок за кіловат-годину. Про це в інтерв’ю УНІАН повідомив міністр енергетики і захисту навколишнього середовища Олексій Оржель.

При цьому українська промисловість платить дорожче і тому менш конкурентоспроможна.

Тим більше це відчутно під час кризи на зовнішніх ринках і коронавируса, а в цей непростий час треба бути конкурентоспроможними.

Оржель додав, що зараз тиск в рамках платіжки зменшується. Тому на даний момент є можливість подумати про поетапне підняття цін з усім розумінням соціальних наслідків.

Варто відзначити, що раніше у Верховній Раді розглядали питання встановлення тарифів для “заможних”, а саме якщо у таких людей виходить більше 500 кВт / год на місяць, то вони повинні були б платити за тарифом 2,88 гривні.

Однак Оржель впевнений, що на відміну від тарифу для “заможних”, скасування пільг принесла б більше грошей до держбюджету, а саме – 10 мільярдів гривень.

Нагадаємо, зараз в Україні існує і нічний тариф. Він удвічі дешевше, відповідно 0,45 або 0,84 гривні за кіловат-годину.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *