Сни і сновидіння! Цікаві факти!

Існує наука, що займається вивченням сну, сомнологія. У цій статті ми пропонуємо дізнатися то що достовірно встановлено шляхом наукових досліджень, пише interesno.

Ми забуваємо 90% того, що нам приснилося

Протягом п’яти хвилин після пробудження ми пам’ятаємо половину свого сновидіння. Через десять хвилин після того, як ми прокинулися, ми забуваємо дев’ять десятих того, що нам приснилося.

Сліпі люди і сновидіння

Люди, які колись мали зір, але осліпли, можуть бачити уві сні просторові і колірні образи. Народжені сліпими картинок не бачать, але їх сни є дуже яскраві враження, пов’язані зі звуком, нюхом, дотиком і емоціями.

Всі бачать сни

Сни бачить кожна людина. Виняток можуть скласти тільки люди, уражені крайніми психічними розладами. Якщо людина впевнена в тому, що йому ніколи нічого не сниться – швидше за все, він забуває свої сни відразу після пробудження, витісняє їх зі свідомості, як щось ірраціональне і тому руйнівний.

Уві сні ми можемо побачити тільки тих людей, яких знаємо

Розум не може придумати нового персонажа, якого ми б у своєму житті не зустрічали. Сняться нам тільки знайомі. Але можуть снитися ті, кого ми не запам’ятали або забули. Протягом свого життя ми зустрічаємо величезну кількість людей, сотні тисяч осіб проходять перед нашими очима. Тому у тій частині свідомості, яка відає сновидіннями, не бракує в матеріалі для побудови різноманітних символів і образів.

Кольорові і чорно-білі сни

Дослідження, проведені з 1915 року до п’ятдесятих років 20-го століття, кажуть, що серед зрячих людей 12% бачать виключно чорно-білі сни. З 60-х років картина змінилася. Сьогодні чорно-білі сни бачать 4,4% людей. Швидше за все, такі зміни пов’язані з тим, що чорно-білі фільми поступилися місцем кольоровим, з’явилося телебачення та інші медіа, що використовують кольорове зображення.

символізм сновидінь

Ми дуже рідко бачимо уві сні звичні, побутові речі та ситуації. Навіть коли нам сниться щось, здавалося б, добре знайоме, уві сні цей об’єкт сновидіння набуває зовсім іншого змісту. Сни глибоко символічні, уві сні ми потрапляємо в простір первинних архетипів. Саме в цьому полягає причина того трепетного уваги, яке в давнину приділяли снам володарів жерці. Адже психічні процеси вершителів доль, людей, які приймають рішення епохальної важливості – це, погодьтеся, об’єктивна реальність. “Тремтіння моєї лівої ікри є великий ознака” – говорив Наполеон, і був, звичайно, має рацію. І тремтіння лівої ікри, і зміст сновидіння володаря – великий ознака.

Але важливіше всіх правителів разом узятих для нас – ми самі. Сни можуть бути дуже важливим маркером наших взаємин з дійсністю.

Емоції, які ми відчуваємо уві сні

Найпоширеніші емоції, які ми відчуваємо уві сні – тривожність. І в цілому негативні емоції уві сні ми відчуваємо частіше, ніж позитивні.

Кількість сновидінь за одну ніч

Щоночі ми можемо побачити від чотирьох до семи сновидінь. В середньому спляча людина за ніч може бачити сни одну-дві години.

Чоловіки і жінки бачать різні сни

Чоловіки найчастіше бачать сновидіння, в яких фігурують інші чоловіки. У чоловічому сні близько 70% чоловічих персонажів. У жінок уві сні присутні чоловіки і жінки в однаковій пропорції – 50 на 50. Крім того, чоловіки в своїх сновидіннях поводяться агресивніше жінок.

Віщі сни

Результати досліджень на великих групах людей показують, що від 18% до 38% людей хоча б один раз у своєму житті бачили віщий сон. Стан дежа-вю, коли людина розуміє, що він вже був в такій ситуації, випробовували 70% осіб. При цьому вірять в віщі сни від 63% до 98% людей. У цих дослідженнях приймалося, що віщий сон – це таке бачення майбутнього, яке ніяк не може бути виведено з аналізу наявної на даний момент інформації.

Оргазм уві сні

Уві сні ви можете не тільки займатися сексом і отримувати від цього задоволення, як і в реальному житті, але і відчувати бурхливий оргазм, причому без всяких супутніх фізіологічних процесів. Більш того, відчуття від занять сексом уві сні можуть бути набагато сильнішими, ніж в реальному житті.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *