Пішоходів в Україні будуть штрафувати за одяг на дорозі!

Депутати від партії влади затіяли реформу на дорогах. У Раді зареєстрували відразу кілька законопроектів, які істотно посилюють відповідальність і підвищують штрафи за порушення правил дорожнього руху як для водіїв, так і для пішоходів.

Про це пишуть vesti.

Останніх пропонують зобов’язати в темний час доби носити одяг зі світловідбиваючими елементами. Крім того, будь-яке звільнення від кримінальної відповідальності або пом’якшення умов покарання для водіїв більше не буде застосовуватися в разі факту порушення ПДР.

Проект постанови про прийняття за основу цілого ряду законопроектів про дорожній рух вніс в Раду глава Комітету з питань правоохоронної діяльності, нардеп від “Слуги народу” Денис Монастирський. Тому ймовірність їх прийняття досить висока. І якщо це трапиться, мінімальний штраф за найпоширенішим порушенням складе для водіїв 510 грн.

Зокрема, таке покарання буде застосовуватися за непристебнутий ремінь або відсутність мотошлема. Зараз за такі порушення передбачено штраф у розмірі 51 грн, тобто він збільшується в десять разів.

Ті ж 510 грн доведеться заплатити, якщо номерний знак автомобіля не висвітлюється або водій говорить по телефону без гарнітури – зараз 170 і 425 грн відповідно (докладніше про пропоновані штрафи см. В інфографіку нижче).

Істотно можуть посилити покарання і за перевищення встановленого швидкісного ліміту в населених пунктах (50 км / ч) – аж до 3400 грн. Правда, поки законодавці пропонують збільшити розмір стягнення тільки за перевищення швидкості більш ніж на 50 км / ч. У той час як розмір штрафу за перевищення від 20 до 50 км не збільшиться і залишиться на рівні 255 грн. Якщо ж швидкість транспортного засобу не перевищує 69 км / год, водія штрафувати не зможуть.

“Але це вже буде підставою для зупинки і перевірки транспортного засобу”, – говорить газеті “Вести” Автоюрист Володимир Караваєв.

Ще одна важлива зміна – це обов’язок водія на вимогу співробітників поліції передати (зараз – пред’явити. – Авт.) Водійське посвідчення, реєстраційний документ на ТЗ і страховку інспектору для перевірки. Можливість уникнути передачі документів в руки інспектору у водіїв буде тільки в разі наявності посвідчення, реєстраційного документа та страховки в електронному вигляді. У такому випадку досить буде просто показати цікаву інспектора інформацію в смартфоні.

Окрему увагу в документі приділили проблемі водіння в нетверезому вигляді, а також тим, кого суд позбавив права керувати транспортними засобами (ТЗ). І хоча штрафи за “п’яну їзду” залишаються на рівні 10 200 грн плюс позбавлення водійських прав на рік, то вже за наступні рази – крім дворазового штрафу – горе-водій ризикує отримати 10-15 діб адміністративного арешту. Якщо ж водія, якого суд тимчасово позбавив права керувати ТЗ, затримають за кермом, то, крім іншого, йому доведеться сплатити штраф у розмірі 10 200 грн.

Більш того, парламентарії пропонують позбавити водіїв, які, будучи нетверезими, потрапили в ДТП, права піти від кримінальної відповідальності. Йдеться про примирення сторін, взяття на поруки і каяття.

Як пояснив газеті “Вести” Володимир Караваєв, ця норма з’явилася не випадково: “На жаль, є безліч фактів, коли людина дійсно керував автомобілем в нетверезому вигляді, а суд виносить рішення – передати його на поруки. Бувають також ситуації, коли при ДТП винуватець виплачує матеріальну допомогу потерпілому або членам його сім’ї і звільняється від відповідальності у зв’язку з примиренням “.

При цьому, за словами юриста Володимира Володарського, можливість винуватця ДТП уникнути покарання в зв’язку з примиренням сторін йде тільки на руку потерпілим. “Тепер же, в разі її скасування потерпілому буде складніше отримати будь-яку компенсацію”, – говорить газеті “Вести” Володарський.

Підвищені вимоги до виконання ПДР чекають і пішоходів. Зокрема, їх хочуть зобов’язати при переході через дорогу носити в темний час доби світловідбиваючі елементи на одязі. Це може бути жилет, стрічка або наклейка. За ігнорування цієї норми передбачено штраф у розмірі 51 грн.

Експерти кажуть, що як, ні парадоксально, але основними вигодонабувачами від впровадження такої норми стануть саме водії. “Така норма є в багатьох європейських країнах. Але я думаю, що в Україні пішоходи не будуть ставитися серйозно до такої вимоги. Зате до нього серйозно ставитимуться суди, які, розглядаючи справи про ДТП з пішоходами, обов’язково будуть піднімати питання: а чи був у пішохода світловідбиваючий елемент. і якщо такого не було, то з високою часткою ймовірності пішохода визнають винуватцем аварії і навіть можуть змусити його або його родичів компенсувати збитки. Ми поступово йдемо від практики: пішохід завжди правий “, – сказав газеті” Вести ” Араван.

Крім того, законодавці пропонують істотно підвищити штраф за перехід дороги в недозволеному місці – до 255 грн, а якщо він при цьому буде в нетверезому вигляді, то до 510 грн. Тим часом експерти відзначають: істотно на ситуацію на дорогах це не вплине. “Поки пішоходи не зрозуміють, що справа не в штрафах, а в життях і здоров’я – нічого не зміниться”, – говорить Караваєв.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *