Долар по 35 грн і інфляція! Україну попередили про шоковий сценарій!

Внаслідок пандемії коронавируса в Україні курс долара може злетіти до 30-35 грн / $, а ВВП – впасти на 4-9%.
При цьому обвал економіки може бути настільки сильним, що криза 2009 року може здатися одним з кращих сценаріїв. Про це заявив генеральний директор Dragon Capital, президент Європейської Бізнес Асоціації Томаш Фіала в ефірі програми “Свобода слова з Савіком Шустером”, пише Обозреватель.

“Думаю, що в кращому випадку повториться криза, який був в світі в 2009 році, якщо карантин в основних країнах, в тому числі в Україні, Євросоюзі, Америці, триватиме максимум три місяці, якщо не затягнеться до другого півріччя”, – сказав Фіала .

За його прогнозом, якщо кількість заражених піде на спад до кінця травня і економіка почне працювати до кінця третього кварталу, то світовий ВВП скоротиться на 1-2%, а український – на 4%.

“Це більше скорочення, ніж було в 2009 році. Так як йде тренд, це може виявитися не базовим, а оптимістичним сценарієм. Це означає, що курс буде 30 грн / $, інфляція – 5%, досить велике зростання безробіття, падіння доходів бюджету “, – пояснив Фіала.

А ось якщо карантин і спад кількості хворих зрушити до червня-липня (базовий сценарій), то в Україні очікується падіння ВВП на 9%, курс 35 грн / $, зростання інфляції, ще більше скорочення доходів бюджету.

“Так було в Україні в 2015 році”, – пояснив Фіала.

За його словами, в цих умовах критично важливою для України стає отримання допомоги МВФ. “Для цього Раді потрібно проголосувати за два закони. Один – за ринок землі. Другий – який забороняє повернення ПриватБанку колишнім власникам”, – сказав Фіала.

Він також додав, що обидва сценарії (-4% ВВП і -9% ВВП) припускають співробітництво з МВФ. Без нього Україна не має інших джерел, щоб профінансувати дефіцит бюджету. “Без співпраці нам взагалі не можна думати ні про які поблажки, про підвищення пенсій. Нам доведеться” затискати “всі витрати”, – підсумував Фіала.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *